Programarkiv

Her finner du oversikt over alle våre tidligere arrangementer.

1988
15.04.88 First Set
28.09.88 Speak Low
02.11.88 Bryggerigangen Bluesband
25.11.88 Drammen Jern Storband

1989
04.02.89 First Set
12.03.89 Orleysa
25.04.89 Out To Lunch
23.09.89 Stabekk Storband og Midt-Telemark Storband
10.11.89 First Set
18.11.89 Salsa

1990
25.04.90 Rune Klakegg Trio
01.09.90 Midt-Telemark Storband
20.09.90 Ford Blues Band (USA)
04.10.90 Odd Riisnæs Kvartett
11.10.90 Palisanderkvartetten
09.11.90 Dag Arnesen Quintet

Våren 91
14.02.91 Siris Svale Band
07.03.91 Bratsberg Amt
14.03.91 Out to Lunch
04.04.91 Blues Bag
25.04.91 First Set
16.05.91 Andy Just Band

Høsten 91
05.09.91 ”Opp av Flosshatten” m/ Rune Klakegg, Olaf Kamfjord, Frank Jacobsen, Carl Morten Iversen, Rob Waring
12.09.91 Bendik Hofseth m/ band
19.09.91 Jan Erik Vold Jazz og Lyrikk Kvartett
04.10.91 Arild Andersen`s Sagn
17.10.91 Trondheim Bop-Service
26.10.91 R&B Express
07.11.91 Blues Bag

Våren 92
23.01.92 Masqualero
30.01.92 Reidar Larsen
20.02.92 Vi Fem
05.03.92 Balla Bluesband
14.03.92 Big Band Battle (Prime Time Orcestra og Midt-Telemark Storband)
15.03.92 «11 døgn», Fri Fot og A.G. Haaland
26.03.92 Karin Krog & John Surman
06.05.92 Lee Konitz & John Pål Inderberg Band

Høsten 92
12.09.92 Notodden Blues Band m/ Torhild Sivertsen
17.09.92 Ab Und Zu
01.10.92 The Talisman Group
16.10.92 Inti & Jachà Mallku
22.10.92 E.A.T. (Eberson, Antonsen, Thowsen)
05.11.92 The Crawl Bluesband (USA)
19.11.92 Kjellemyr, Kleive, Wesseltoft, Molvær

Våren 93
21.01.93 Jan Erik Vold Jazz & Lyrikk Kvartett
28.01.93 Big Joe & The Dynaflows (Usa)
11.02.93 Kirsten Bråten Berg og Arild Andersen
25.02.93 Alexej Kannunicov Jazzband (Russland)
13.03.93 Bendik Hofseth Band
25.03.93 Tom Principato Band (arr. nr 50)
22.04.93 The Real Thing
06.05.93 Night & Day
13.05.93 W.R.4

Høsten 93
18.09.93 Notodden Bluesband
23.09.93 Rune Klakegg Trio
26.09.93 Jan Erik Vold Jazz & Lyrikk Kvintett
12.10.93 Arild Andersen Group; Arv
21.10.93 Henning Gravrok Band
28.10.93 Dobbeltkonsert m/ Fliflet/ Hamre Energiforsyning og Maria Kannegaard Trio
04.11.93 W.R.4

Våren 94
29.01.94 Norsk Utflukt
17.03.94 Terje Rypdal & the Chasers
17.04.94 Bendik Hofseth`s Metamorfoser
21.05.94 Orleysa

Høsten 94
06.09.94 The Source
13.09.94 Circulasione Totale Orchestra
27.09.94 Trio de Janeiro
11.10.94 Troja
25.10.94 Arne Hjeltnes & Dagfinn Iversen
08.11.94 Painless
01.12.94 Kari Bremnes Band

Våren 95
17.01.95 Ab und Zu
07.02.95 Jazz Joik Ensemble
21.02.95 Fri Fot
28.02.95 Farmers Market m/ Bulgarske venner
07.03.95 Fliflet/ Hamre Energiforsyning
21.03.95 Nuku
28.03.95 Trondheim Bop Service

Høsten 95
12.09.95 Kilimanjaro
19.09.95 Odd Riisnæs Kvartett
30.09.95 Knut Reirsrud Band- Klapp
03.10.95 Talisman Group
17.10.95 Halle/ Eberson/ Kjellemyr/ Thowsen
31.10.95 Søyr
21.11.95 Utla

Våren 96
23.01.96 The Real Thing
06.02.96 Farmers Market
20.02.96 On the Corner/ Learning to Fly
07.03.96 JøKleBa
26.03.96 Jam-session m/ Cucumber Slumber
23.04.96 Molvær/ Ludvigsen/ Sletten

Høsten 96
03.09.96 Mixed Blessings
17.09.96 Værnes/ Ofstad/ Berg
01.10.96 Ab und Zu
15.10.96 Element
29.10.96 Quaternion
12.11.96 Odd Børretzen/ Lars Martin Myhre
26.11.96 Jan Gunnar Hoff Group

Våren 97
04.02.97 Sigurd Køhn Kvartett
18.02.97 Bugge Wesseltoft m/ band (arr. nr. 100)
04.03.97 Petter Wettre Quartet
14.03.97 Bendik Hofseth Band
20.03.97 Morten Gunnar Larsen
24.04.97 Farmers Market
06.05.97 Cucumber Slumber

Høsten 97
02.09.97 Arild Andersen Trio
09.09.97 TransJoik
23.09.97 INTI m/ Paolo Vinaccia
07.10.97 Elin Rosseland/ Wallumrød/ Eick Trio
21.10.97 Trio Tre m/ Arild Nyquist
04.11.97 Kevin Dean Quintet
06.11.97 D`Gary m/ Reiersrud, Hofseth & Vinaccia
18.11.97 m`Boko
02.12.97 Trio Tangotechno

Våren 98
27.01.98 Sidsel Endresen & Bugge Wesseltoft
10.02.98 Hot Club de Norvege
13.02.98 Nils Petter Molvær`s «Khmer»
24.02.98 JøKleBa
04.03.98 Iver Kleive Kompani
10.03.98 Eckard Baur & Børre Dalhaug Sekstett (10 års jubileum)
24.03.98 Vector
21.04.98 Fuzzy Logic

Høsten 98
01.09.98 Sturm und Drang
11.09.98 TransJoik
15.09.98 SAN Ensemble
29.09.98 tu`ba
10.10.98 D`Sound
13.10.98 Knut Værnes Trio
27.10.98 Bugge Wesseltoft m/ band
05.11.98 The Real Thing
10.11.98 Blixband
20.11.98 Knut Reiersrud Band
24.11.98 Rudlende
25.11.98 The Flesh Quartet

Våren 99
26.01.99 Silje Nergaard Trio
02.02.99 Trio HET
19.02.99 Moscow Art trio
23.02.99 Element
05.03.99 AFRAZZ
16.03.99 Jan Gunnar Hoff Group
23.04.99 Wibutee
27.04.99 Utla + Brunborg/ Vespestad Duo

Høsten 99
09.09.99 Sigurd Køhn-Nils Olav Johansen Sextet
16.09.99 Bulgarian Gypsy Project
01.10.99 Nova
07.10.99 Cæcilie Nordby Trio
21.10.99 Bjørn Berge
04.11.99 SognA-Song
19.11.99 Lokal Jazzkveld m/ åpning av «Telemark Fylkesscene»
25.11.99 Sidsel Endresen – Bugge Wesseltoft Duo (arr. nr. 150)

Våren 2000
20. jan Eivind Aarset m/ band
03. feb Arild Nyquist Trio
17. feb Close Erase
18. feb Lokal jazzkveld m/ Telemark Storband
19. feb Pæronsoda
24. feb Arild Andersen Trio
09. mar Magni Wentzel Kvintet
11. mar Jazzkafe
23. mar Barnekonsert m/ Fliflet Hamre
23. mar Fliflet Hamre Energiforsyning
30. mar Esbjørn Svensson Trio
07. apr Lokal jazzkveld

Høsten 2000
07. sep Nova
14. sep 2000 Blå Stjerner
21. sep The Trio
28. sep Lydlandskap
05. okt Knut Nordhagen & the Bluepack
13. okt Cloroform
26. okt Farmers Market
09. nov Rudlende
11. nov Jazzkafè
16. nov Hot Club de Norvege
01. des Lokal jazzkveld

Våren 2001
25. jan Olga Konkova Kvartett
08. feb Jan Erik Vold og Egil Kapstad
22. feb Sidsel Endresen m/ band
01. mars Jaga Jazzist (Viko-arr)
15. mars Oddbjørn Blindheim Trio
29. mars Unni Wilhelmsen m/ J. G. Hoff trio
26. april Føyk m/ Zotora
04. mai Lokal jazzkveld m/ Jam

Høsten 2001
06. sept Sigurd Køhn Kvartett
13. sept Lars Martin Myhre & Rune Klakegg Trio
04. okt The Source
18. okt Transjoik
01. nov Mulens Portland Combo
15. nov Beady Belle
29. nov Jacob Young
07. des Lokal Jazzkveld

Våren 2002
24. jan The Sinatra songbook
30. jan Hot Club de Norvege og Angelo Debarre
07. feb Det bor en gammel baker, barnekonsert
07. feb Eldbjørg Raknes m/ venner
21. feb Farmers Market
01. mars Fake It Or Leave It
07. mars Dingobats+
21. mars Jan Gunnar Hoff Trio m/ Unni W.
26. apr Lokal jazzkveld

Høsten 2002
29. aug Køhn Johansen Sekstett (arr. nr. 200)
5. sept Jazzcafe
12. sept Arve Henriksen, Jan Bang og Audun Kleive
19. sept Jazzcafe
26. sept Mynta feat. Jai Shankar
24. okt Rob Waring Trio
31. okt Lokal jazzkveld
7. nov Solveig Slettahjell Slow Motion Quintet
28. nov Ab und Zu

Vår 2003
23. jan Yggdrasil
06. feb Heidi Skjerve kvartett
12. feb Silje Nergaard m/ band
20. feb Køhn Johansen
06. mar Solid!
27. mar Dadafon
10. apr HET
02. mai Lokal jazz

Høst 2003
18. aug Jon Solberg Band
04. sep Nils-Olav Johansen Trio
18. sep Sløyd
02. okt Heidi Skjerve Kvartett
16. okt Kornstad Trio
25. okt Dadafon
30. okt Knut Borge og band
13. nov Big Bambus
27. nov EST
05. des Lokal jazz

Vår 2004
22. jan Fliflet, Hamre, Reiersrud
05. feb Dahl-Andersen-Heral
19. feb Sinikka Langeland
04. mar Atomic
11. mar Transjoik
25. mar Jan Gunnar Hoff kvartett
30. apr Lokal jazz

Høst 2004
09. sep Latinga Boys
21. sep Christian Wallumrød
07. okt TUB Quartet
21. okt The Real Thing
04. nov Susanna & the Magical Orchestra
18. nov Mumbai
26. nov Lokal jazz

Vår 2005
27. jan Farmers Market
03. feb Nils Petter Molvær
17. feb Maria Kannegård
03. mar Torun Eriksen
05. apr In the Country – viko
21. apr Petter Wettre ++
06. mai Lokal jazz

Høst 2005
01. sep Jaga Jazzist
15. sep Kornstad Wiik
29. sep Jonas Kullhammar Quartet
13. okt Louis Sclavis
20. okt Triakel
03. nov Midt-Telemark Storband/ Hanks A Lot
24. nov Johan Sara

Vår 2006
19. jan Gamaltnymalt
02. feb Jazzland
16. feb Kobert
02. mar Farmers Market
21. mar Adjagas
tba Lokal jazz (arr. nr 260)

Høst 2006
07.09 Jazzkamikaze
14.09. Wibutee
01.10. Kirsti Huke Kvartett
12.10. Harv
26.10 Torun Eriksen

Vår 2007
25. jan Sun (Fin)
11. feb Kristin Asbjørnsen
8. mars Helge Lien Trio
22. mars Ingebrigt Håker Flaten Quartert
11. april Jonas Kullhammar Quartet
26. april Heidi Skjerve Kvartet

Høst 2007
6/9: Jose Leguina
20/9: Free Fall
4/10: Valkyrien Allstars (Riksonsert-turné/ BØRS)
18/10: Gisle Børge Styve Trio
1/11: Music for a Weill (Rikskonsert-turné)
15/11: Christina Bjordal

Jubileumsprogram våren 2008
24/1 Mathias Eick Quartet
31/1 Oslo String Swing Artilleri
14/2 Beady Belle
28/2 Nymark Collective & Kristin Asbjørnsen
13/3 Tore Bruvoll & Jon Anders Halvorsen med band
17/4 Gjertruds Sigøynerorkester

Høst 2008
11/9 Jan Erik Vold & Egil Kapstad
2/10 Hilde Marie Kjersem
9/10 Lester
17/10 Arild Andersens Sagn & Arv
30/10 Humcrush med Sidsel Endresen
7/11 Storegut m/ bl.a. Odd Nordstoga
13/11 Storm Weather Shanty Choir

Vår 2009
15/1 Jarle Bernhoft solo
29/1 The Holstein United Bluegrass Boys
12/2 Heidi Skjerve Quintet
27/2 Anne Grete Preus Solo
13/3 Lokal jazzkveld
27/3 Mari Boine Akustisk
29/3 Jazzlinja på Sund fhs feat Anders Hefre
2/4 Hilde Louise Orchestra

Høst 2009
5/9 Katzenjammer
10/9 Mathias Eick Band
25/9 Visefugg/ Aasmund Nordstoga
1/10 Gjermund Larsen Trio
16/10 Earth Died Screaming
29/10 Elephant9
12/11 Corpus

Vår 2010
22/1 Susanna & The Magical Orchestra
28/1 Frøy Aagre
13/2 Valkyrien Allstars (i samarbeid med Viko)
24/2 Bruce Molsky (USA), Annbjørg Lien og Ånon Egeland (BøRS, Folkemusikkscena)
4/3 Susanne Lundeng (BøRS)
19/3 Adjagas (BøRS)
9/4 Ola Kvernberg Trio
22/4 Steinar Raknes Quartet: Tangos, ballads & more
29/4: Jaga Jazzist (i samarbeid med K&K)

Høst 2010
2/9 Blue Note: A Tribute
4/9 Marjit Vinjerui
8/9 Vandermark5/ Atomic
17/9 PELbO
7/10 Fliflet/Hamre
14/10 In The Country
21/10 Bushman´s Revenge

10/11 Sigrid Moldestad

26/11 Lokal kveld

Vår 2011
20/1 Electric Pansori
3/2 Kirsti Huke kvartett
18/2 Earth Died Screaming
10/3 Ugagn
31./3 Jazzmob
7/4 Midt-Telemark Storband

Høst 2011
15/9 Gisle Børge Styve Trio
23/9 Kim André Rysstad med band
29/9 Jarle Bernhoft
12/10 Synne Sanden Kvartett
28/10 Egil Kapstad Kvartett
10/11 Big Mama Allpax
23/11 Jon Eberson Group
2/12 Stein Torleif Bjella

Vår 2012
18/1 Jonas Alaska
9/2 Helge Lien Trio
18/2 Team Me
24/2 Annbjørg Lien Band
8/3 Siri Nilsen
22/3 Touba Orchestra
19/4 Okavango
25/4 Altan

Høst 2012
6/9 Music For A While
13/9 Chili Vanilla
20/9 Albatrosh
4/10 Sudan Dudan
18/10 Quite Quiet Project
2/11 Yngve & his Boogie Legs
22/11 Arild Andersen Trio
29/11 LAU (Skottland)

Vår 2013
18/1 Narum
7/2 Scheen Jazzorkester
21/2 Ingrid Olava
7/3 Jonas Kullhammar Quartet
11/4 Novgorod
17/4 Moskus
25/4 Seval
4/5 Stein Torleif Bjella

Høst 2013

5/9 Guttorm Guttormsen Trio

15/9 Moddi

26/9 Hazelius/Hedin (S)

9/10 Come Shine

24/10 Erik Lukashaugen

2/11 Thomas Dybdahl

7/11 Bang/Honorè/Endresen

22/11 Jazzgrus

23/11 Jubileumskonsert: Farmer’s Market Resjemheia og Georg

Vår 2014

23/1 Guro von Germeten

6/2 STY

20/2 Solveig Slettahjell

20/3 Kristin Asbjørnsen

28/3 Robert Moses & the Harmony Crusaders

3/4 Ingvild Koksvik m/band

24/4 Fremtiden i norsk jazz

4/5 Bodil Cappelen, Knut Hamre

Høst 2014

4/9 Terje Rypdal Trio

18/9 Bjørn Berge

2/10 Fliflet/Hamre

16/10 Pixel

22/10 Highasakite

30/10 LEO

6/11 Revolver

27/11 Haddy N’jie

28/11 Ingebjørg Bratland

Vår 2015

23/1 Amund Maarud

6/2 Novafunk

19/2 Torun Eriksen

5/3 Tommy Tokyo

19/3 JøKleBa

8/4 Lokal kveld: PO!

16/4 Michael Aadal Group

5/5 Slagr

Høst 2015

17/9 Ola Kvernberg Trio

24/9 Erlend Ropstad

8/10 Frøkedal & Familien

22/10 Sver

5/11 Silje Nergaard

19/11 Audun Haukvik

Vår 2016

3/2 – Sah!

11/2 – Näissam Jalal og Friensemblet

18/2 – Johan Jørgensen

3/3 – Luke Elliott

17/3 – Geir Sundstøl og Erland Dahlen

7/4 – Lars Andreas Haug Band

15/4 – Kirsten Bråten Berg og Lena Willemark

Høst 2016

15/9 – Farmers Market

30/9 – Ida Jenshus

12/10 – Cortex

22/10 – Moddi

27/10 – Roger Johansen Group

10/11 – Patti Smith på nynorsk

18/11 – Hajk

Vår 2017

13/1 – Notodden Blues Band

26/1 – Hilde Hefte

15/2 – Jazzlinja ved Sund folkehøgskole

9/3 – Paal Flaata

24/3 – Ingrid Olava

6/4 – Bjørn Vidar Solli Trio

27/4 – Øyvind Nypan Trio + BARK

Velg år

1992
1993
1994
1995

Kommende arrangement

Nytt program vil bli lagt ut i løpet av kort tid. I mellomtiden, sjekk gjerne ut programmet til Telemarkfestivalen :)
Dato Arrangement Spillested Pris Klokka